ТЕМА: "Контрольна робота № 4. Людина та пошуки сенсу існування в прозі другої половини ХХ століття. Література другої половини ХХ – початку ХХI століття. Сучасна література в юнацькому читанні (тести, відповіді на запитання)"
08/05/2020
ТЕМА: "Маркус Френк Зузак (нар. 1975). «Крадійка книжок». Короткі відомості про митця. «Крадійка книжок» - роман про Другу світову війну. Історія життя дівчинки Лізель Мемінгер. Викриття згубного впливу нацизму у творі. Образи «маленьких людей», які опинилися в умовах фашистської системи. Ідеї людяності, добра, порятунку життя і культури. Книга як символ збереження духовності в жорстокому світі. Форми оповіді"
26/04/2020
ТЕМА: "Джон Майкл Грін. «Провина зірок». Д. М. Грін – американський письменник , автор книжок для підлітків та молоді, відеоблогер. «Провина зірок» - розповідь про історію кохання невиліковно хворих юнака та дівчини. Образи головних героїв. Ідеї цінності життя. Символіка назви твору. Ліризм, іронічність оповіді"
22/04/2020
ТЕМА: "Література постмодернізму. Постмодернізм – одне з найяскравіших літературних явищ останніх десятиліть XX - початку XXI ст. Постмодерністське мистецтво: елітарна і масова культура. Сербія. Милорад Павич (1929-2009). «Скляний равлик». Короткі відомості про митця. Утілення в оповіданні «Скляний равлик» рис постмодернізму. Можливість вибору шляхів читання твору як вияв характерної для постмодерністської літератури гри письменника з текстом і читачем, «відмови від монопольного права автора на істину». Варіанти фіналу твору як ознаки стилю М.Павича. Значення центральної метафори"
17/04/2020
ТЕМА: "Провідні тенденції в драматургії другої половини ХХ ст. Формування «театру абсурду» як явища театрального авангарду в 1950-1960х рр., його провідні ознаки. Огляд здобутків митців («Гостина старої дами» Ф. Дюрренматта, «Санта-Крус» М. Фріша, «Носороги» Е. Йонеско, «Чекаючи на Годо» С. Беккета). Жанрові новації (драма-притча, трагікомедія та ін.). Значення іронії, гротеcку у творах"
13/04/2020
ТЕМА: "Ясунарі Кавабата (1899 – 1972) . «Тисяча журавлів».Ясунарі Кавабата – лауреат Нобелівської премії. Відображення самобутності японської культури у повісті «Тисяча журавлів». Роль чайної церемонії в композиції твору. Провідні ідеї (утвердження ідеї єдності людини з природою, гармонії зі світом, повернення до національних традицій і вічних цінностей). Образна система повісті. Еволюція головного героя (Кікудзі). Символіка. Японські уявлення про красу та їх відображення у творі. Особливості стилю письменника."
08/04/2020
ТЕМА: "Ернест Міллер Гемінґвей (1899 – 1961). «Старий і море». Віхи життя й творчості митця. «Кодекс честі» героїв Е. М. Гемінґвея. Реалістичний, міфологічний і філософський плани повісті «Старий і море». Символіка образів (риба, море, рибалка, хлопчик та ін.). Образ Сантьяго. Ознаки притчі у повісті"
05/04/2020