29 квітня 2026 року в онлайн-форматі на платформі Google Meet педагогами Центру науково-технічної творчості Сумської міської ради було проведено міську виставку-конкурс з початкового технічного моделювання «Ми – Саморобкіни!».
Метою заходу стало стимулювання творчої активності дітей, розвиток їхніх конструкторських здібностей, формування початкових технічних навичок, а також популяризація технічної творчості серед учнівської молоді.
На розгляд журі було представлено 38 конкурсних робіт, виконаних 38 учасниками закладів загальної середньої освіти міста. Роботи оцінювалися за двома напрямами: напівоб’ємна аплікація «Транспортний засіб майбутнього» та напівоб’ємна аплікація «Історія одного торта». Учасники продемонстрували високий рівень креативності, оригінальність задумів, уміння працювати з різноманітними матеріалами та техніками.
Юні дизайнери вразили журі не лише фантазією та нестандартним мисленням, а й акуратністю виконання робіт, увагою до деталей та здатністю передати власне бачення сучасного світу і майбутнього.
Відповідно до протоколу засідання журі від 30 квітня 2026 року, визначено переможців конкурсу.
Гран-прі у номінації «Напівоб’ємна аплікація «Транспортний засіб майбутнього» здобула учениця 3-Б класу Комунальної установи Сумська спеціалізована школа І–ІІІ ступенів №7 Сумської міської ради Салянська Єлизавета (керівник – Клісова Тетяна Петрівна).
Гран-прі у номінації «Напівоб’ємна аплікація «Історія одного торта» отримала учениця 3-Г класу Комунальної установи Сумська спеціалізована школа І–ІІІ ступенів №1 м. Суми Сумської області Оникієнко Анна (керівник – Кобилецька Марина Олександрівна).
Проведення подібних заходів сприяє виявленню та підтримці обдарованих дітей, розвитку їхніх творчих здібностей, а також формуванню інтересу до технічної та художньо-конструкторської діяльності.
Центр науково-технічної творчості молоді Сумської міської ради й надалі продовжує створювати умови для всебічного розвитку дітей та молоді, залучаючи їх до участі в інноваційних і творчих проєктах.
