Запитуйте-відповідаємо

Please complete the required fields.

Марина

Добрий день! Мій син ходить до 1- го спеціалізованого класу, НВК-16. В нашому класі відсутні необхідні матеріали для занять, комп’ютер, навіть бракує меблів. Скажіть будь ласка чи були виділені кошти саме для таких класів, та на що саме. Дякую.

Шановна Марино! З 01.09.2020 року у комунальній установі Сумський навчально-виховний комплекс № 16 імені Олексія Братушки «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Сумської міської ради було відкрито 1-В (спеціальний) клас, у якому навчається 9 учнів з особливими освітніми потребами із затримкою психічного розвитку.

У навчальному кабінеті № 25 з 01.09.2020 року було створено необхідні умови для проведення освітнього та корекційного процесу:

  • за залучені кошти: влітку зроблено поточний ремонт (оновлено шпалери, фарбування підлоги); придбано два коврики для ігор, пластикові бокси для навчального матеріалу кожного учня;
  • за кошти субвенції НУШ: нові одномісні парти зі стільцями (2020 рік), мультимедійний проектор з екраном (2019 рік), 3 конструктори Лего;
  • за кошти закладу: крейдова дошка (2019 рік), тумба (2018 рік);
  • за кошти субвенції Інклюзія: ноутбук учителя (2019 рік);
  • диван (для відпочинку учнів).

У грудні 2020 року за кошти субвенції НУШ 2020 року у кабінет буде встановлено 1 комплект стінових меблів та надано частину засобів навчання.

18.11.2020 року директором та заступником директора з навчально-виховної роботи Бенькалович О.М. (відповідальною за спеціальні класи закладу) була проведена зустріч з батьківським активом спеціальних класів, на якій були присутні батьки 1-В класу, зауважень щодо організації освітнього процесу та створення умов в навчальних кабінетах класів не надходило.

Тетяна

Доброго дня! Скажіть будь-ласка ,де можно переглянути вакансії на роботу до днз? Дякую.

Шановна Тетяно! Інформація про вакансії розміщена на офіційних веб-сайтах закладів дошкільної освіти. Також, можна зателефонувати спеціалісту управління освіти і науки СМР Корж Віті Григорівні (телефон 789-751).

Марина

Добрий вечір. Чи можна ознайомитися з документом, який забороняє чергові групи у дитячих садках в період карантину? Чому не можна привести дитину раніше ніж о 7.30. Ні я ні тато не встигаємо на роботу.

Шановна Марино! У пункті 12 Постанови Головного державного санітарного лікаря України від 22.09.2020 № 55 «Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» зазначено про заборону об’єднувати або змішувати групи в закладі дошкільної освіти тому на період карантину не функціонують чергові групи.

Для позитивного вирішення Вашого питання зверніться з заявою до керівника закладу освіти.

Борис

Добрый день. Как узнать какие адреса относятся к НВК №11, хотим туда поступать в первый класс, с ясельной группы и до старшей группы посещаем это заведение.

Шановний Борисе! У пункті 2, статті 9 Закону України «Про повну загальну середню освіту» зазначено «До комунального закладу освіти для здобуття початкової та базової середньої освіти у порядку, визначеному законодавством, обов’язково зараховуються всі діти, які:

  • проживають на території обслуговування закладу освіти;
  • є рідними братами та/або сестрами дітей, які здобувають освіту в цьому закладі освіти;
  • є дітьми працівників цього закладу освіти».

Для позитивного вирішення Вашого питання зверніться до керівника закладу освіти.

Людмила

Добрий день!
Шановне управління освіти, це повідомлення отримали працівники закладу від адміністрації:
ЗДО №40. Методист.
«Стосовно відпусток, надайте інформацію, хто піде у відпустку з 28.12.2020 по 12.01.2021. Зразу попереджую, у відпустку піде максимум педагогічних працівників, у яких відпустка 56 днів. Інші 42 дня відпустки візьмете влітку. Соціальну відпустку теж беремо протягом року, окрім літа. На зимових канікулах плануємо тільки 4 групи кожного віку. Ті, хто буде працювати на зимових канікулах, у відпустку підуть навесні. Попрацюйте з батьками, щоб максимально забрали дітей на зимові канікули!» (повний текст повідомлення)
Виникає декілька запитань:
1. Чи не є порушенням Постанови МОЗ № 55 від 22.09 2020 «Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) об’єднання/змішування груп?
2. Як пояснити батькам вимогу: «максимально забрати дітей» та чому заклад не працюватиме з 28.12.2020 р. по 12.01.2021р.?
3. Чи розповсюджується на дошкільні заклади м. Суми Закон України «Про відпустки»:
• Керівним, педагогічним, науковим і науково-педагогічним працівникам закладів освіти та навчальних (педагогічних) частин (підрозділів) інших установ і закладів щорічна основна відпустка повної тривалості, визначеної в додатку до цього Порядку, у перший та наступні роки надається у період літніх канікул незалежно від часу прийняття їх на роботу. (розділ ІІ, ст. 6 зі змінами Постановами КМ № 289 від 28.03.2001, № 694 від 10.07.2019);
• Щорічні відпустки за бажанням працівника в зручний для нього час надаються:
• 4) жінкам, які мають двох і більше дітей віком до 15 років або дитину з інвалідністю;
• 5) одинокій матері (батьку), які виховують дитину без батька (матері); опікунам, піклувальникам або іншим самотнім особам, які фактично виховують одного або більше дітей віком до 15 років за відсутності батьків (розділ ІІ, ст. 10);
• Керівним, педагогічним, науковим, науково-педагогічним працівникам, спеціалістам навчальних закладів щорічні відпустки повної тривалості у перший та наступні робочі роки надаються у період літніх канікул незалежно від часу прийняття їх на роботу
(розділ ІІ, ст. 10);
• Щорічну відпустку на прохання працівника може бути поділено на частини будь-якої тривалості за умови, що основна безперервна її частина становитиме не менше 14 календарних днів. незалежно від часу прийняття їх на роботу. Графік надання відпусток педагогічним працівникам складається з урахуванням можливості проведення регулярних консультацій для учнів, складання іспитів якими перенесено на осінь (розділ ІІ, ст. 12);
• Щорічна відпустка за ініціативою власника або уповноваженого ним органу, як виняток, може бути перенесена на інший період тільки за письмовою згодою працівника та за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником) або іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом у разі, коли надання щорічної відпустки в раніше обумовлений період може несприятливо відбитися на нормальному ході роботи підприємства, та за умови, що частина відпустки тривалістю не менше 24 календарних днів буде використана в поточному робочому році. (розділ ІІ, ст. 11);
• Контроль за додержанням законодавства про відпустки здійснюють у межах своєї компетенції центральні та місцеві органи виконавчої влади та профспілкові органи. (розділ VІІ, ст. 27);
Аналогічна ситуація відбувалася в ЗДО №40 в минулому навчальному році ( березень – травень 2020 р.) в період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), при цьому МОН неодноразово наголошував: «Карантин – це не відпустка!».

P.S. Сподіваюсь, що це звернення не стане черговою хвилею звільнень працівників «за власним бажанням»!

Шановна Людмило! Відповідно до інформації, наданої адміністрацією ДНЗ №40 «Дельфін», заклад дошкільної освіти працює відповідно до Постанови Головного державного санітарного лікаря України від 22.09.2020 № 55 «Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» і не допускає змішування та об’єднання груп.

У попередні роки на період зимових свят та канікул заклад освіти відвідувало до 50 дітей, працювало 2-3 групи, тому в інформації щодо функціонування 4 груп, яку надала вихователь-методист Павленко Л.В. педагогам, не йшлося про таке рішення, а лише про попередні плани.

Адміністрацією закладу не приймалося рішення про те, що заклад не буде працювати з 28.12.2020 по 12.01.2021 року. Окрім святкових та вихідних днів (за календарем), заклад працює за режимом роботи, який затверджений керівником та погоджений з управлінням освіти і науки.

У закладі дотримуються Закону України «Про відпустки». У зв’язку з пандемією, карантином та неухильним дотриманням пункту 12 Постанови Головного державного санітарного лікаря України від 22.09.2020 № 55 «Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» з метою недопущення змішування груп, надати всім педагогам щорічну основну відпустку влітку на 56 календарних днів та соціальну відпустку не має можливості, тому було запропоновано педагогам взяти 14 календарних днів тарифної щорічної відпустки за їх бажанням взимку або навесні.

Контроль за дотриманням законодавства щодо відпусток в  ДНЗ №40 «Дельфін» ведеться профспілковим комітетом, відпустки надаються за погодженням з адміністрацією.

Управлінням освіти і науки Сумської міської ради вказано завідувачу Решетнік В.Л. на некоректність і неправомірність інформації, наданої вихователем-методистом Павленко Л.В. педагогічним працівникам.

Сергей

Скажите пожалуйста, почему завтра, в день “карантина выходного дня”, мой ребенок должен идти в школу. Он учится в классической гимназии. Значит, Вы считаете, что в школе и маршрутках, на которых дети будут ехать, можно меньше заразиться, чем в магазинах и ресторанах, которые будут закрыты? Прошу решить этот вопрос.

Шановний Сергію! Зверніться, з пропозицією до керівника закладу, щоб уроки в суботу проводилися дистанційно.

Людмила

Добрый день. Вопрос 1 : почему на вашем сайте выставлен недействительный номер телефона? Вопрос 2 : Как и кому можно написать заявление на дистанционное обучение в связи с пандемией Ковида и красной зоной в Сумах?

Шановна Людмило! Триває оновлення плагінів. Всі недоліки сайту будуть усунені по завершенню технічних робіт. Діючий номер телефону можна знайти в розділі “Графік прийому”. Для переходу на дистанційну освіту, Вам необхідно звернутися до керівника закладу, в якому навчається Ваша дитина.

Євген Олексійович

Шановний відділ освіти. Надайте громадськості лист, рекомендацію тощо і посилання на нього де конкретно написано що ми маємо працювати в Тімс. Вам вже із 15 школи написали, сьогодні в 10 школі об’явили про обов’язкове використання Тімс. У відповість ви пишете загальні відписки. Де написано що тільки Тімс? Відділ освіти також в Тімс працює? Ми бачимо як у фейсбуці ви викормстовуєте зум. Ми всі привикли до зуму, чому виліз Тімс. Навіщо ці експерименти над дітьми, над батьками, над освітянами. Дайте лист.

Шановний Эвгене Олексыйовичу! Відповідно до п.5 розділу 1 Положення про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти,  педагогічна рада закладу освіти схвалює використання конкретних інформаційно-телекомунікаційних систем (електронних освітніх платформ), комунікаційних онлайн сервісів та інструментів, за допомогою яких організовується освітній процес під час дистанційного навчання. Управління освіти і науки Сумської міської ради використовує в роботі сервіси Google, відеоконференції проводяться на платформі Google Meet.

Валентина

Добрый день. Поясніть будь ласка чому раптово 15 школу перевели на дистанційне навчання у Teams не зробивши опитування чи всім вдалося його встановити? Що робити дітям, у яких не прийшло повідомлення про реєстрацію??? Не навчатись? Це обов’язок Держави забезпечити доступне навчання!!!

Шановна Валентино! Платформа Microsoft Teams працює в онлайн режимі, для роботи не обов’язково її встановлювати. Відповідно до рішення Виконавчого комітету Сумської міської ради від 11.10.2020 № 516 «Про внесення змін до рішення Виконавчого комітету Сумської міської ради від 31.08.2020 № 448 «Про заходи під час карантину щодо запобігання розповсюдженню на території Сумської міської територіальної громади гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (зі змінами)» та беручи до уваги лист Міністерства освіти і науки України від 12 жовтня 2020 року № 1/9-575 “Про вжиття організаційних заходів із протидії розповсюдженню СОVID-19” у школах Сумської міської територіальної громадим з 15 жовтня по 31 жовтня 2020 року триватимуть канікули.

Валентина

Вкажіть на сайті свій діючий номер телефону

Шановна Валентино! Станом на сьогоднішній день відбувається перенесення сайту на новий хостинг. Триває оновлення плагінів. Всі недоліки сайту будуть усунені по завершенню технічних робіт. Діючий номер телефону можна знайти в розділі “Графік прийому”.