Запитуйте-відповідаємо

Please complete the required fields.

Анна

Добрий день,як я можу дізнатись про школи в яких є інклюзивне навчання?Дитина прописана по вул.Металургів.В яку школу я маю право її записати?Телефон вказаний на сайті не працює.

Шановна Анно! Відповідно до п. 1. ст. 36 Закону України «Про повну загальну середню освіту» заклади загальної середньої освіти на підставі письмових звернень батьків дітей з особливими освітніми потребами та висновку інклюзивно-ресурсного центру про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини утворюють інклюзивні класи у порядку, визначеному законодавством. Тобто Вам слід звернутися в школу за місцем реєстрації дитини. За більш детальною інформацією зверніться за телефоном 789750.

Наталія Гончарук

Після завершення карантину ми оформили медичну документацію і відправилися до школи #8 щоб подати документи. Але їх у нас не прийняли!!! Навіть слухати не стали. Ми прописані з дитиною по вул. Привокзальна, 17. Я знаю, що першочергово зараховуються діти із закріпленого за школою району. І не так вже сильно ми до тієї школи прив’язані. Але в нас у цій школи навчається сестра (двоюрідна, але у нас у родині стосунки дуже гарні і наші з братом діти як рідні, ходять до одних гуртків, разом вивчають англійську). А нас навіть не в слухали і відправили геть, поки ми типу не владнаємо питання з пропискою. Підкажіть, до якої ж школи ми маємо подати документи згідно нашої прописки?? Чекатиму відповіді. Чи потрібно робити офіційний запит на управління?

Шановна Наталіє! За територією обслуговування адреса, за якою Ви проживаєте, відноситься до Сумського  закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №19 ім. М.С. Нестеровського Сумської міської ради. Ви маєте право подати документи для зарахування як в Сумський  заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №19 ім. М.С. Нестеровського Сумської міської ради, так і в Комунальну установу Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №8 Сумської міської ради.

Сергій

Добрий день! Прошу Вас роз”яснити питання. Мій син закінчив 9 клас та ми переходимо до 10 класу іншої школи. В новій школі кажуть, що потрібна особова справа учня зі старої школи. В старій школі особову справу віддавати відмовляються, ссилаються на реформу цього року згідно якої особова справа заводиться на новому місці. Хто правий? Дякую.

Шановний Сергію! До закладу, у якому продовжить навчання Ваша дитина, подається заява на ім’я директора та свідоцтво про базову загальну середню освіту.

Микола

Добрий день! Де можна знайти зразок довiдки вiд роботодавця для можливостi вiдвiдування дитиною дитячого садочка, або яке повинно бути формулювання довiдки. Дякую.

Шановний Миколо! Зразка довідки не існує. Головне щоб у ній було зазначено, що Ви безпосередньо працюєте в даний час.

Євген

Доброго вечора, мій син відвідує дитячий садочок №21, там нам повідомили про те що дитину необхідно приводити до дитсадку лише з 7.00-8.00 ранку, потім двері зачиняють і дітей вже не приймають. Але такий “час прийому” не всім зручний, бо багатьом батькам наприклад на працю на 9.00. Прошу відповісти чи є законною дана вимога керівництва дитячого садка, якщо ні буду дуже вдячний якщо допоможете вирішити питання. З повагою.

Шановний Євгене! Вимога незаконна. З керівником закладу освіти відбулася співбесіда. Зі слів керівника Ви до неї з цією проблемою не зверталися. Напевно, на цьому Вам наголошували вихователі закладу освіти. Роз’яснювальна робота з ними проведена. Тому, Ви можете приводити дитину після 8.00, завчасно попередивши про це вихователів групи.

Аліна Гніденко

Для відвідування садочка маємо тільки довідку з місця роботи мами. Тато працює неофіційно, роботодавець довідку відмовляється надавати. Як в такій ситуації бути?

Шановна Аліно! На виконання рішення виконавчого комітету Сумської міської ради від 26.05.2020 року № 290 «Про внесення змін до рішення виконавчого комітету Сумської міської ради від 27.03.2020 № 172 «Про заходи під час карантину щодо запобігання розповсюдженню на території Сумської міської об’єднаної територіальної громади гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (зі змінами) відкриті з 01.06.2020 року у закладах дошкільної освіти та дошкільних підрозділах навчально-виховних комплексів Сумської міської об’єднаної територіальної громади чергові групи (норма 15-20 осіб) для дітей із родин, в яких працюють обоє батьків, за наявності довідки від роботодавця.

Валентина

До якого дитячого садочку можна подати заяву якщо дитина аутист, чи може вона знаходитися у звичайній групі?

Шановна Валентино! Для вирішення Вашого питання необхідно зателефонувати до головного спеціаліста управління освіти і науки Сумської міської ради Корж Віти Григорівни (789-751).

Яна

Вітаю! Я маю доньку віком 2 роки 10 місяців. У зв’язку з карантином, моя донька не відвідує дитячий дошкільний заклад з березня місяця і до сьогодення. Цікавить відповідь на питання, стосовно дати, коли дитячі садочки зможуть приймати дітей до трьох років? Дякую

Шановна Яно! На виконання постанов Кабінету Міністрів України від 20.05.2020 року  № 392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19 та етапів послаблення протиепідемічних заходів», Головного державного санітарного лікаря України від 21.05.2020 року № 25 «Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби», протоколу позачергового засідання Сумської обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 29.05.2020 року № 13, рішення виконавчого комітету Сумської міської ради від 26.05.2020 року № 290 «Про внесення змін до рішення виконавчого комітету Сумської міської ради від 27.03.2020 № 172 «Про заходи під час карантину щодо запобігання розповсюдженню на території Сумської міської об’єднаної територіальної громади гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (зі змінами) відкриті з 01.06.2020 року у закладах дошкільної освіти та дошкільних підрозділах навчально-виховних комплексів Сумської міської об’єднаної територіальної громади чергові групи (норма 15-20 осіб) для дітей із родин, в яких працюють обоє батьків, за наявності довідки від роботодавця.

Керівники закладів зобов’язані забезпечити виконання постанови Головного державного санітарного лікаря України від 21.05.2020 № 25 «Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби».

Приймати дітей до закладу дошкільної освіти за наявності: довідки про епідеміологічне оточення, довідки з інформацією про стан здоров’я дитини та можливістю відвідування закладу дошкільної освіти, на період дії карантину.

Анастасия

Добрый день! Мы переезжаем из г. Харьков, в Сумы через месяц, соответственно нужно будет двоих детей устроить в сады, хотелось бы узнать в каких садах есть места и как это правильно оформить. Заранее благодарна за ответ!

Шановна Анастасіє! У всіх закладах дошкільної освіти міста впроваджена електронна система реєстрації дітей (електронна черга в ДНЗ). Для реєстрації батьки самостійно подають заявку в електронну чергу через мережу Інтернет. Подання в електронному вигляді заяви забезпечує попередню реєстрацію дитини в електронній черзі з визначенням дати взяття на облік, що є основою формування черговості.

Для підтвердження інформації, зазначеної в заяві, необхідно протягом 10 робочих днів з дня подання заяви звернутися до відповідальної особи в закладі дошкільної освіти з оригіналами документів (свідоцтво про народження дитини, документ, що підтверджує наявність пільг) або прикріпити до заяви скан-копії вищевказаних документів.

Якщо інформація, зазначена в заяві, підтверджена документами, то дитина отримує постійну реєстрацію в електронній черзі за первісною датою подання заяви в електронному вигляді.

Ще не відбулося зарахування дітей на 2020-2021 навчальний рік, тому повідомити про наявність вільних місць немає можливості. Ця робота буде відновлена після зняття карантинних обмежень.

Тетяна

Чи можна учням 11 класів (випускникам) відвідувати школу з метою підготовки до ЗНО?
Існує протокол №21 від 25.05.2020 р. засідання міської комісії в якому прописано рішення про надання дозволу з 01.06.2020 р. проведення занять в групах не більше ніж 10 осіб в закладах освіти за умови дотримання протиепідемічних вимог.

Шановна Тетяно! Постановою Кабінету Міністрів України від 03.06.2020 оку №435 не внесені зміни у Постанову Кабінету Міністрів України від 20.05.2020 року №392, які б дозволяли відвідувати заклади загальної середньої освіти її здобувачами, окрім проведення ЗНО.

Відсутнє зняття цих обмежень і в Протоколі №23 засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій від 04.06.2020 року.

Підготовка учнів до ЗНО, їх консультування відбувається в онлайн режимі.