Результати опитування щодо якості дистанційної шкільної освіти у період воєнного стану

З метою оцінки якості дистанційної шкільної освіти у період воєнного стану,  управлінням освіти і науки Сумської міської ради з 03 по 11 травня 2022 року проведено опитування батьків учнів 1-11 класів закладів загальної середньої освіти Сумської міської територіальної громади.

Загалом участь в опитуванні взяли 8465 респондентів.

За результатами опитування 62,7% дітей мають доступ до якісного інтернету для навчання в дистанційному режимі, 34,9% – не завжди мають доступ до якісного інтернету.

 

Опитування батьків засвідчило, що здебільшого вчителі використовують Google Classroom (42,6%), Microsoft Teams (25%) та Zoom (23,5%) при організації дистанційного навчання.

90,3% опитаних батьків зазначають, що з дітьми постійно підтримується комунікація класного керівника.

 

Щодо організації дистанційного навчання дітей, то 65,7% респондентів повідомляють, що жодних проблем у процесі дистанційного навчання не виникло. В той же час 20,3% респондентів зазначають, що дітям важко засвоїти нову тему, а у 10,2 % учнів відсутня мотивація до навчання.

Вчителі дотримуються розкладу занять, про що повідомили 78,7 % респондентів.

У період воєнного стану важливим аспектом освітнього процесу є психологічна підтримка.

На питання «Чи потребує Ваша дитина психологічної підтримки?» 71,5% респондентів відповіли, що не потребують, 21,4 % опитуваних важко відповісти на дане питання.

Практичні психологи закладів освіти увесь час на контакті з учнями, майже 75% респондентів зазначили, що повідомлені та мають контактний номер телефону практичного психолога закладу освіти.

Також ведеться профілактична робота щодо правил поводження дітей з вибухонебезпечними предметами, це засвідчили 98,8% опитаних.