У Сумах обмежили перебування дітей і підлітків поза домом без дорослих після 22:00

Міська рада ухвалила рішення про обмеження перебування юних сумчан у закладах, де провадиться діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування, на вулицях та інших громадських місцях на території Сумської міської тергромади.

Як зазначено в преамбулі рішення, зроблено це з метою профілактики правопорушень серед дітей та молоді, попередження криміногенної обстановки в підлітковому середовищі на території міста, вчинення протиправних дій дітьми, поширення проявів вживання неповнолітніми алкогольних та слабоалкогольних напоїв, продажу підліткам спиртних напоїв та втягнення їх у пияцтво.

Відповідно до рішення, забороняється перебування в закладах, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування, на вулицях та інших громадських місцях Сумської міської територіальної громади дітей віком до 16 років з 22:00 до 6:00 без присутності одного з батьків чи іншого законного представника дитини або особи, яка її супроводжує і несе за неї персональну відповідальність.

У цей період часу власники закладів, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладів громадського харчування та уповноважені ними особи мають право вимагати у відвідувачів таких закладів документи, що підтверджують досягнення ними 16-річного віку.

 

У разі виявлення порушень батьків або осіб, які їх замінюють, притягатимуть до адміністративної відповідальності відповідно до чинного законодавства.

Також буде посилено контроль за забороною реалізації в закладах торгівлі всіх форм власності дітям у віці до 18 років продажу тютюнових виробів, пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових, а також їх розпивання у громадських місцях. У разі виявлення фактів розпивання пива, алкогольних і слабоалкогольних напоїв в громадських місцях, будуть вживати відповідних заходів щодо з’ясування, в якому закладі торгівлі було їх реалізовано і залучати осіб, які здійснили продаж неповнолітнім і батьків дітей або осіб, які їх замінюють, до адміністративної відповідальності згідно до чинного законодавства.