«Унікум» – розширює освітні можливості

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Реформування шкільної освіти на засадах системного підходу – це запорука узгодженості навчального і виховного процесів, створення умов для покращення стану здоров’я учнів і підвищення інтересу до навчання.

Упродовж чотирьох років Сумська початкова школа №30 «Унікум» брала участь у дослідно-експериментальній роботі Всеукраїнського рівня, реалізовуючи освітній проєкт «Світ чекає крилатих» за сприянням Інституту педагогіки Національної академії педагогічних наук України.

Основні особливості та цілі проєкту:

– здоров’язбережувальне навчання;

– інтерактивне навчання на засадах діяльнісного підходу;

– інноваційне навчально-методичне забезпечення освітнього процесу;

– партнерські відносини з батьками.

У практику діяльності школи упроваджуються інноваційні підходи до особистісного розвитку дитини. Зокрема такий стратегічний напрям, як дитиноцентризм, навколо якого вибудовується гуманна педагогіка, із особистісною орієнтацією навчання, а відповідно й діяльнісним та компетентнісним підходом до його організації.

У межах проєкту на якісно новий рівень виводиться і організація виховного процесу в школі. Він вирізняється діяльнісним спрямуванням, формуванням певних моделей поведінки і активної життєвої позиції дитини

Педагоги, які працюють за системою А. Д. Цимбалару «Світ чекає крилатих», формують в учнів початкової школи цілісну, логічну картину світу та суспільства, в якому вони живуть. Вчителі не лише «дають» дітям необхідні знання, а тут же навчають застосовувати ці знання в різноманітних реальних ситуаціях. Так отримані знання одразу засвідчують свою користь і підвищують у дітей мотивацію дізнатися більше.

Система оцінювання в проєкті ґрунтується на авторитетних дослідженнях у сфері психології навчання та багаторічному досвіді педагогів-практиків усього світу, у тому числі й українських.

Підсумки участі в проєкті обговорювались на спільній зустрічі освітян-учасників експерименту та засновників проєкту А. Цимбалару та О. Топузова. В заході взяли участь і педагоги-експериментатори та адміністрація школи «Унікум».

На заході обговорювались підсумки апробації освітнього проєкту.

Результати надихають:

  • психологічна комфортність — 99,029 % (тобто практично всім дітям подобається так навчатися);
  • позитивна мотивація навчання — 84,851 % (абсолютна більшість дітей вчаться не тому, що батьки змушують, а тому що цікаво й хочеться);
  • якість навчання оцінюється у 88 % (тобто майже 9 учнів з 10 не мають проблем з успішністю);
  • у більш як 95 % дітей перехід у школу не позначився на стані здоров’я — завдяки включенню в кожний урок фізкультхвилинок та продуманій програмі занять із фізкультури, відсутності важких рюкзаків та відсутності невеликому обсягу домашніх завдань.

У 2021-2022 навчальному році Сумська спеціалізована школа І ступеня №30 «Унікум» продовжить розширювати освітні можливості здобувачів освіти впроваджуючи інтегровану освітню систему А. Цимбалару «Світ чекає крилатих»

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.